Mi a konzervativizmus lényege a 21. században? Hogyan válaszolhat a konzervatív gondolkodás a modern világ technokrata kihívásaira? Ezekre a kérdésekre keres választ Pető Zoltán legújabb kötete, amely nemcsak gondosan megírt eszmetörténeti elemzéseket kínál, hanem személyes reflexióit is megosztja a konzervatív modernitás kritikáról.
A szerző szerint a konzervatív ember nem pusztán hagyományőrző, hanem a kultúra, az élet természetes rendje és az emberi közösségek – az egyén, a család, a nemzet – védelmezője egy olyan korban, amikor a globális technokrata gondolkodás a szabadság és a valódi jólét alapjait fenyegeti.
Pető Zoltán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpontjának munkatársa, kutatásai a brit, német és magyar konzervatív politikai filozófiát ölelik fel. Műve alapos tudományos háttérrel, mégis közérthetően mutat rá arra, miként válhat a modern állam a korunkat meghatározó „Leviatánná” – és milyen gondolkodásmód jelenthet alternatívát ezzel szemben.
A könyvről és annak témájáról beszélget:
– Pető Zoltán író, a kötet szerzője
– Csejtei Dezső filozófiatörténész, hispanista, műfordító, intézetvezető egyetemi tanár
– Stamler Ábel vallástudós, a Magyar Szemle főszerkesztője
Időpont: 2025. május 27. (kedd) 19:00
Helyszín: 1024 Budapest, Lövőház utca 2-6. (2. emelet, Libri) – Scruton MAMMUT
A rendezvény ingyenes, de a korlátozott létszámra való tekintettel, kérjük előzetesen regisztráljon!
Vendégeinket kérjük, hogy programkezdés előtt legkésőbb 10-15 perccel érkezzenek meg!
Rendezvényünkön kép és hangfelvétel készülhet, melyet reklám- és dokumentációs célra is felhasználhatunk!
A felmerülő kérdésekkel kapcsolatban, illetve ha esetleg mégsem tud részt venni az eseményen, kérjük írjon a [email protected] e-mail címre!