SZECESSZIÓ – egy vágy az új szépségre, egy kiút a hétköznapok szürkeségéből. Egy korszak, amikor a művészet kilépett a kiállítótermek falai közül, és beköltözött a mindennapokba: a plakátokra, bútorokra, és az utcákra. Egy stílus, amely a természet formáiból és a modern város ritmusából merített – elutasítva a múltat, a jelen nyelvét kereste.
Képzőművészeti sorozatunk első állomásán a Magyar Nemzeti Galéria „Az élet művészete – Szecessziós plakátművészet és tárgykultúra Magyarországon” (1895–1914) című kiállításához kapcsolódunk, amely a századforduló vizuális kultúrájának átalakulását állítja középpontba.
Ezen az estén Eleni Korani műkereskedő, az Ernst Galéria alapítója és Katona Anikó művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria kurátora közösen idézik meg azt a korszakot, amelynek ideálja az összművészet volt – ahol az esztétikum nem csupán a műalkotások, hanem a mindennapi élet részévé is vált.
- Hogyan vált a szépség a hétköznapok nyelvévé?
- Mit üzenhet ma a szecesszió eszméje a kortárs képzőművészet alkotóinak és nekünk embernek?
Egy este, amely túlmutat a műtárgyakon – a századforduló világképét idézi meg, azt a meggyőződést, hogy a művészet formálhatja az élet minőségét.
A szecesszió több mint stílus: egy életforma. Fedezd fel velünk újra!
Időpont: 2025. május 21. (szerda) 18:00
Helyszín: 1053 Budapest, Veres Pálné utca 12. – Scruton V.P.
A rendezvény ingyenes, de a korlátozott létszámra való tekintettel, kérjük előzetesen regisztráljon!
Vendégeinket kérjük, hogy programkezdés előtt legkésőbb 10-15 perccel érkezzenek meg!
Rendezvényünkön kép és hangfelvétel készülhet, melyet reklám- és dokumentációs célra is felhasználhatunk!
A felmerülő kérdésekkel kapcsolatban, illetve ha esetleg mégsem tud részt venni az eseményen, kérjük írjon a [email protected] e-mail címre!